Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2022   |   Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Gimnazjum Nr 3 wyróżnione w ogólnopolskim projekcie MEN

Gimnazjum Nr 3 wyróżnione w ogólnopolskim projekcie MENGimnazjum Nr 3 w Łukowie brało udział w ogólnopolskim projekcie "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice  kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Jednym z efektów projektu był konkurs na dobre praktyki współpracy w szkole. Eksperci MEN ocenili 252 nadesłane propozycje z całej Polski. Jedno z 21 wyróżnień przyznano łukowskiej "Trójce". Kapituła Konkursu nagrodziła te dobre praktyki współpracy, które mogą stać się wzorem i inspiracją dla innych szkół i przedszkoli w Polsce w zakresie znaczącej współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli.

W ramach projektu zespoły zadaniowe ze szkół i przedszkoli uczestniczyły w warsztatach, organizowały debaty wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, opracowywały Szkolny program aktywnej współpracy. Celem  działań było zacieśnienie współpracy między podmiotami szkoły i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć. Wyróżnione działanie "Trójki" dotyczy spotkania integracyjnego dla uczniów i rodziców klas I, połączonego z uroczystością Ślubowania oraz Grą Szkolną.

W skład Kapituły Konkursu, która 28 stycznia 2015 r. na posiedzeniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej wyłoniła 3 laureatów i wyróżnionych, weszli:
- Artur Klawenek - radca ministra w Departamencie Jakości Edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej,
- dr Olga Napiontek - kierownik merytoryczny projektu, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej,
- Alina Sarnecka - Zastępca Dyrektora Departamentu Jakości Edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej,
- dr hab. Danuta Uryga - Instytut Pedagogiki, Zakład Polityki Edukacyjnej, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej,
- dr hab. Małgorzata Żytko – profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Pedagogiczny, Katedra Edukacji Szkolnej i Kształcenia Nauczycieli.

Kapituła przyznała tytuły laureata w kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna oraz wyróżniła 21 placówek za wzorowe i inspirujące propozycje działań. Takie wyróżnienie otrzymało Gimnazjum nr 3 w Łukowie.

Szczegółowe wyniki i wykaz szkół na stronie: www.szkolawspolpracy.pl/2014/

Źródło: Gimnazjum Nr 3 w Łukowie