Dzisiaj jest: 24 Listopada 2020   |   Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Koncepcja zagospodarowania Placu Narutowicza

Koncepcja zagospodarowania Placu NarutowiczaW dniu 5 sierpnia 2020 r. Miasto Łuków podpisało umowę z Tomaszem Soćko właścicielem firmy "PRACOWNIA ARCHITEKTURY - TOMASZ SOĆKO" na opracowanie uaktualnienia dokumentacji technicznej na zagospodarowanie Placu Narutowicza w Łukowie w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Zagospodarowanie terenu Placu Narutowicza w Łukowie”.

Wstępna koncepcja zagospodarowania placu zaprezentowana została w dniu 3 września 2020 r. podczas spotkania burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego z radnymi i projektantem. W toku dyskusji i pojawiających się pytań od radnych postanowiono, że uwagi osób obecnych na spotkaniu zostaną uwzględnione w dalszych pracach koncepcyjnych nad nowym placem.

Wolą władz miasta oraz projektanta jest odtworzenie pierwotnego, historycznego i reprezentacyjnego charakteru placu Narutowicza. Obecnie trwają kolejne uzgodnienia m.in. z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego ks. Jerzym Cąkałą.

Termin realizacji umowy do 28 grudnia 2020 r.

Koncepcja zagospodarowania Placu NarutowiczaKoncepcja zagospodarowania Placu NarutowiczaKoncepcja zagospodarowania Placu NarutowiczaKoncepcja zagospodarowania Placu Narutowicza