Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021   |   Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Dziewczęta lepsze od chłopców

Dziewczęta lepsze od chłopcówW minioną sobotę 19 września, w Małaszewiczach w powiecie bialskim rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Tym razem łukowscy sztangiści reprezentujący kluby ŁKS Orlęta Łuków i Olimpijczyk Łuków wrócili z trzema złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem.

Mistrzyniami województwa młodziczek zostały Oliwia Markiewicz, Andżelika Młynarczyk (ŁKS Orlęta) i Julia Linkiewicz (Olimpijczyk). Dodatkowo Andżelika Młynarczyk została najlepszą zawodniczką zawodów bez podziału na kategorie wagowe, a Julia Linkiewicz została sklasyfikowana na drugim miejscu. Nagrodzone zawodniczki oprócz medali i dyplomów otrzymały od organizatorów imprezy smartwatche. 

Wśród chłopców srebro wywalczyli Błażej Borkowski (Orlęta) i debiutant Błażej Śledź (Olimpijczyk), a brązowy medal w kat. 49 kg zdobył Piotr Zachoszcz (Olimpijczyk). Młodzi sztangiści już za 4 tygodnie będą startować w Nowym Tomyślu (Wielkopolska) na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w tej grupie wiekowej.