Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021   |   Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Konkurs na jubileusz parafii

24 listopada br. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzić 100 lecie swego istnienia. Jubileusz ma stać się okazją odnowienia kulty Jezusa Miłosiernego - Frasobliwego, którego a słynąca przed laty rzeźba poddawana jest obecnie restauracji w pracowni konserwatorów zabytków. W ramach obchodów jubileuszu Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury ogłaszają konkurs na teksy poetycko - modlitewne poświęcone Jezusowi Miłosiernemu - Frasobliwemu.

Utwory powinny nawiązywać do Bożego miłosierdzia, historii figury, która zdobi główny ołtarz łukowskiej świątyni przy ul. ks. Kard. Wyszyńskiego. Nie powinno też zabraknąć odniesienia do zakonu  Bernardynów, którzy przez wieki się nią opiekowali się kościołem oraz wsi Krzymosze skąd wywodzi się rzeźba.

Utwory można przekazywać do 11 października br. włącznie, do kancelarii parafialnej osobiście lub pocztą. Dla autorów przewidziano atrakcyjne nagrody książkowe, dyplomy i upominki. Najlepsze teksty zostaną opublikowane i wykorzystywane w celach modlitewnych. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej parafii oraz Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Do wybranego tekstu zostanie skomponowana melodia, tak by owocem konkursu była pieśń - hymn wykorzystywana w cotygodniowej nowennie. Jej pierwsze uroczyste wykonanie miałoby miejsce w czasie uroczystości jubileuszowych.